Otrās grāmatas ceļš

Galvenā lieta, kurai esmu pievērsies nosacīti izbrīvētajā mēnesī* no septembra vidus līdz oktobra vidum, ir otrās grāmatas rakstīšana. Kā, šķiet, esmu teicis arī šeit, tas būs savstarpēji saistītu stāstu cikls par vairākām paaudzēm, kas labākas dzīves meklējumos dodas aizvien dziļākos pārceļojumos. Nosacīti zinātniskā fantastika, bet drīzāk no ‘Marsiešu hroniku’, ne žanra cietā gala. Ievadstāsts ir lasāms portālā Satori, bet pāris citi tā vai citādi saistīti gabali dažādās gatavības stadijās ir bloga tekstu sadaļā.

Šobrīd vēl jāuzraksta ir divi stāsti, tad viss cikls būs teorētiski pabeigts. Tā kā es ļoti daudz darbojos ar pārrakstīšanu un slīpēšanu, no “teorētiski” līdz “praktiski” vēl ir ilgs ceļš ejams, tomēr ceru, ka līdz gada beigām vai vismaz nākamā agrā sākumā varēšu piedāvāt agrīnu versiju tiem cilvēkiem, kuriem nezin kāpēc gribas lasīt pusceptus, caurumiem bagātus prozas darbus. Apjomā tas būs mazliet lielāks par pirmo romānu, bet noteikti ne ķieģelis

Šajās nedēļās rakstīšanas efektivitāte lielākoties ir bijusi atkarīga no sevis iekurināšanas. Vienu stāstu gan laikam nāksies pārrakstīt, jo beigās, pēc tā izmocīšanas bija sajūta, ka vairāk vienkārši izgāju cauri nepieciešamajām ainām, lai tiktu pie beigām, nevis patiešām izjutu notiekošo. Rakstīšanas laikā un pēc tam kādas dienas pat domāju pagaidām atmest rakstīšanai ar roku un vismaz uz pāris nedēļām pieķerties tulkošanai. Ja nesanāk, tad kāpēc mocīt sevi un papīru? Tomēr pirms nākamā gabala pāris dienas nervozi pastaigāju pa dzīvokli un pilsētas ielām, un izdevās uzķert to, kas man pašam ir svarīgs aprakstāmajos notikumos. Tad uzreiz aizgāja krietni raitāk un patīkamāk. Galu galā arī lasot, manuprāt, ir dikti svarīgi, lai ir sajūta, ka autoram tā vai citādi vajadzēja to stāstu/grāmatu uzrakstīt.

Tā kā visus stāstus un cikla kopējo attīstību domās esmu apzelējis jau mēnešiem ilgi, rakstīšana brīžiem šķiet gandrīz žurnālistiska, kā raksta izveidošana pēc intervijas. Esi sagādājis dažādus puzles gabalus jeb fragmentus, no kuriem jāatlasa interesantākie/jēgpilnākie un jāapvieno vienotā ainā, kas, cerams, izskatīsies vēl interesantāka un jēgpilnāka nekā atsevišķie gabali. Citreiz gan vēlamo kopainu sanāk redzēt jau sākumā, un tad ir rūpīgi jāpārskata uz galda saliktie gabaliņi, lai saprastu, kā tos labāk salikt kopā. Varbūt jāatlauž kādam deguns un jāpielīmē citam? Kaut kā tā.

Vienvārdsakot, darbs turpinās. Brīžiem šķiet, ka lieliski, citreiz – izcili draņķīgi, bet šobrīd neļaujos ne vienām, ne otrām iedomām. Vispirms jātiek galā ar pirmajām versijām, tad varēs pārlasīt un pārdomāt un krist izmisumā.


 

* Ik nedēļas tomēr sanāk 1-2 dienas veltīt tulkošanai – lielākoties žurnālu rakstiem. Tie parasti nenāk ar degošiem termiņiem, kas ļauj tos iebīdīt starp stāstiem, tā kā nesūdzos.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kā grāmata

Skrejceļš iztēlei

Tony's Reading List

Too lazy to be a writer - Too egotistical to be quiet

nosaukums.

in the great game of chess, how does a pawn know when to become a queen?

Andris lasa

lasam un kasam(ies)

Grāmatu Spīgana par grāmatām

Piezīmes par rakstīšanu un lasīšanu

FiveThirtyEight

Nate Silver’s FiveThirtyEight uses statistical analysis — hard numbers — to tell compelling stories about politics, sports, science, economics and culture.

D.G.Feltona blogs

Mēģinājumi izgaršot kultūru...

Book Around The Corner

Books I read. Books I want to share with you.

Menoikejs

Lasu. Rakstu. Domāju.

Grāmatu tārps

Grāmatas, grāmatas, grāmatas. Nekas cits.

Expat Eye on Latvia

A cold look at living and working in the Baltics

Winstonsdad's Blog

Home of Translated fiction and #translationthurs

Grāmatas elektroniski (par brīvu)

Jaunumi un ziņojumi e-pastā

Sibillas grāmatas

The Cat That Walked by Himself

Divās rindkopās

Īsi par grāmatām un literatūru

Ēst vārdus

In Books We Trust

Marii grāmatplaukts

No klasikas līdz mūsdienu fantastikai & fantāzijai. Pilnīgi subjektīvs viedoklis par grāmatām.

burtkoki

... šķirot lapas, lūkojos sevī...

Guntis Berelis vērtē:

raksti par literatūru

101 Books

Reading my way through Time Magazine's 100 Greatest Novels since 1923 (plus Ulysses)

%d bloggers like this: